Sunday, 02 April, 2023

Hatay Tarihi

Hatay Tarihi

single post

Uncategorized

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faziletli lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat meydanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde bellik tesisu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece terbiye dalünde familya olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çhileışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, sepet topu karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı sıra Türkiye’nin en önemli özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir patronaj kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, terbiye meydanında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biraşırı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında terbiye meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

0 comment on Ümit Kalko

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://esenyurtmarangoz.name.tr/ http://saatbakimi.name.tr/ https://kibriswebtasarimseo.name.tr/ https://fantastik.name.tr/ https://hobieglenceurunleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar