Wednesday, 31 May, 2023

Hatay Tarihi

Hatay Tarihi

single post

  • Home
  • Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?
Uncategorized

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına yön veren bir mabeyinç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında yapılır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kadar kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hak adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve muamele gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mevzi kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mefret nazarıitibar göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez veladet haritası yorumlamak, nefis analizi ika etmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en kök görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve alegori göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan ziyade vukuf sahibi edinmek istiyorsanız, birgeniş terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine göre belirlenir ve birgeniş kişiye göre nefis ve gelecekteki olaylar üzerine vukuf verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşama şekline nişan eder.

Burç yorumlaması üzerine çok ziyade vukuf sahibi edinmek bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Had Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçtur. Kişinin kendini ifade ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine vukuf verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkârimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, hak bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve elan dayanıklı çok mevzu üzerine vukuf tevdi konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

0 comment on Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://esenyurtmarangoz.name.tr/ http://saatbakimi.name.tr/ https://kibriswebtasarimseo.name.tr/ https://fantastik.name.tr/ https://hobieglenceurunleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al